menu_open
menu
tuKupiszKlocki.pl BETA

Klocki

(3678)

Dlaczego warto kupić klocki?

Klocki rozwijają kreatywność, wyobraźnie, myślenie przestrzenne. Niektóre serie klocków pomogą w nauce kolorów, cyfr, liczb, tabliczki mnożenia czy dodawania i odejmowania. Dziecko dzięki klockom pozna różne kształty geometryczne. Bo to świetna zabawa! Są dobre na wyobraźnie, ale przede wszystkim zabawa klockami daje niesamowitą frajdę, nie tylko dzieciom! Każda dziewczynka chciała wcielić się w piosenkarkę czy lekarkę, a chłopiec w strażaka czy policjanta. Kupując klocki z dedykowanych serii to możliwe.

LEGO Moje pierwsze samochodziki 10886

Moje pierwsze samochodziki 10886

LEGO DUPLO®

 • od55,99zł do77,69zł Porównaj ceny w 5 sklepachexpand_more

LEGO "Moje pierwsze samochodziki" to zestaw klocków idealny dla dzieci, które ukończyły półtora roku. Duże elementy są bezpieczne dla ciekawskich użytkowników, którzy eksplorują rzeczywistość. Składanie samochodów jest bardzo proste dzięki dużym klockom z wieloma wypustkami. Zestaw zawiera cztery pojazdy. Ich budowa jest prosta a forma klocków idealna dla małej rączki, która uczy się chwytać przedmioty. Żywe kolory przyciągają wzrok i sprawiają, że dziecko z wielką chęcią będzie bawić się zestawem przez długie godziny.

 • 1½+
 • 34

LEGO City Na ratunek w płonącym barze 60214

Na ratunek w płonącym barze 60214

LEGO City

 • od91,99zł do120,99zł Porównaj ceny w 6 sklepachexpand_more

LEGO City 60214 Na ratunek w płonącym barze to idealny komplet klocków dla każdego. Zachwyci małego i większego strażaka. W zestawie znajduje się strażacki wóz wyposażony w pompkę z armatką wodną, stoisko typu fast food oraz motocykl. Ponadto maluchy znajdą gaśnicę, toporek strażacki oraz trzy figurki ludzików LEGO. Dzięki postaciom dwóch strażaków i kucharza, dzieci mogą świetnie bawić się odgrywając sceny gaszenia pożaru i akcji ratowniczej. Zestaw przeznaczony dla dzieci w wieku od około 5 lat, ale sprawi dużo radości także starszym fanom kolekcji CITY.

 • 5+
 • 327

LEGO Friends Letni basen Heartlake 41313

Basen w Heartlake 41313

LEGO Friends

LEGO "Friends: Letni basen Heartlake" to zestaw klocków przeznaczonych dla dzieci w wieku 6 - 12 lat. Dzięki niemu pociecha może stworzyć radosne miejsce dla swoich figurek LEGO. Budowanie basenu jest bardzo proste dzięki idealnie dopasowanym elementom. Niektóre przedmioty można dowolnie ustawiać. Jest to także dodatek do innych zestawów z serii Friends, co pozwala tworzyć całe kompleksy budowlane. Kolory przyciągają wzrok i zachęcają do zabawy przez długi czas. Zawarte w zestawie elementy są dostosowane do możliwości percepcyjnych dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

 • 6-12
 • 589

LEGO City Mega szybki pościg 60138

Szybki pościg 60138

LEGO City

~104 Porównaj ceny

LEGO City Mega szybki pościg to zestaw klocków przeznaczony dla dzieci w wieku 5 - 12 lat. Ucieszy szczególnie chłopców - fanów policyjnych radiowozów i pościgów za złodziejami. Dzięki klockom LEGO młody człowiek zbuduje pojazdy i samodzielnie lub z przyjaciółmi odtworzy niesamowitą akcję. Jej przebieg oraz wynik zależy tylko od wyobraźni bawiących się osób. Zestaw jest idealny na prezent z dowolnej okazji. Wielkość klocków została idealnie dopasowana do możliwości dzieci w wieku szkolnym z młodszych klas.

 • 5-12
 • 294

Minecraft klocki Kopalnia Creeperów 21155

Kopalnia Creeperów™ 21155

LEGO Minecraft™

 • od265,90zł do315,39zł Porównaj ceny w 3 sklepachexpand_more

Zestaw klocków LEGO Minecraft Kopalnia Creeperów to element serii nawiązującej do znanej i lubianej gry komputerowej. Pozwala na stworzenie prawdziwej kopalni złota! Postacie pracujące w pocie czoła do złudzenia przypominają te znane z ekranów. Zachowana stylistyka gry Minecraft sprawia, że seria LEGO idealnie sprawdzi się na prezent dla fanów. Łączenie elementów w dowolne konfiguracje daje niemal nieograniczone możliwości twórcze. Kopalna Creeperów zapewnia zabawę przez wiele godzin dzieciom w wieku powyżej 8 lat.

LEGO Ninjago Klasztor Spinjitzu 70670

Klasztor Spinjitzu 70670

LEGO NINJAGO®

 • od284,68zł do357,60zł Porównaj ceny w 2 sklepachexpand_more

LEGO Ninjago Klasztor Spinjitzu to zestaw nawiązujący do popularnej serii insporowanej japońskim folklorem. Idealne dla dzieci w wieku 9 lat i starszych. Dużo szczegółów, kolorów pozwalających stworzyć klasztor zapewnia wiele godzin doskonałej zabawy. Bohaterowie znanego serialu zagoszczą w dziecięcej sferze na długi czas. Wykorzystując poszczególne elementy można stworzyć klasztor i bronić go lub atakować - zależnie od wybranej formy gry. Łącząc z innymi zestawami z serii dziecko zyskuje długie i niezapomniane godziny doskonałej zabawy.

 • 9+
 • 1070

LEGO Friends Luksusowy kemping 41392

Luksusowy kemping 41392

LEGO Friends

 • od103,99zł do119,00zł Porównaj ceny w 3 sklepachexpand_more

LEGO Friends 41392 Luksusowy kemping to zestaw z ulubionej dziewczęcej serii. Znane bohaterki kolekcji Friends tym razem wyruszają na biwak w wielkim stylu. Mali konstruktorzy mają do zbudowania miejsce luksusowego biwaku. W komplecie jest namiot z pokryciem z miękkiego plastiku, drzewo, jacuzzi, girlanda oraz miejsce do grillowania. W opakowaniu znajdują się także dwie minilaleczki Olivia i Mia, rower, wiewiórka i lornetka. Ten model nowoczesnego kempingu zachwyci każdego małego miłośnika spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zestaw przeznaczony dla dzieci od 6 roku życia.

 • 6+
 • 241

LEGO Star Wars Sokół Millennium 75257

Sokół Millennium™ 75257

LEGO Star Wars™

~576 Porównaj ceny

LEGO Star Wars Sokół Millennium to prawdziwa gratka dla miłośników sagi "Gwiezdnych Wojen"! Zarówno najmłodsi użytkownicy (dzieci od 9 lat) jak i starsi z pewnością chętnie dołączą do swojej kolekcji ten pojazd. Idealnie odwzorowany Sokół Millenium doskonale sprawdzi się zarówno w czasie zabawy i na półce jako eksponat. Duży rozmiar i wierność oryginałowi zachwycą najbardziej wymagających koneserów. Wraz z innymi zestawami z kolekcji LEGO Star Wars można odtworzyć wszystkie części sagi. Lub... dopisać własny epizod wraz z bohaterami "Gwiezdnych Wojen"!

 • 9+
 • 1353

LEGO Minecraft Kopalnia Creeperów 21155

Kopalnia Creeperów™ 21155

LEGO Minecraft™

 • od272,47zł do303,99zł Porównaj ceny w 3 sklepachexpand_more

Zestaw klocków LEGO Minecraft Kopalnia Creeperów to element serii nawiązującej do znanej i lubianej gry komputerowej. Pozwala na stworzenie prawdziwej kopalni złota! Postacie pracujące w pocie czoła do złudzenia przypominają te znane z ekranów. Zachowana stylistyka gry Minecraft sprawia, że seria LEGO idealnie sprawdzi się na prezent dla fanów. Łączenie elementów w dowolne konfiguracje daje niemal nieograniczone możliwości twórcze. Kopalna Creeperów zapewnia zabawę przez wiele godzin dzieciom w wieku powyżej 8 lat.

 • 8+
 • 834

LEGO Ninjago Sklep dla graczy 71708

Sklep dla graczy 71708

LEGO NINJAGO®

 • od38,99zł do139,00zł Porównaj ceny w 4 sklepachexpand_more

Zestaw klocków LEGO Ninjago Sklep dla graczy to propozycja dla fanów serii. Zabawka zawiera nowe, kolekcjonerskie postacie, które pozwalają na wzbogacenie posiadanego zestawu. Dzięki temu gra staje się jeszcze przyjemniejsza i bardziej dynamiczna! Kolorowe gadżety dają pole do popisu wyobraźni. Zestaw LEGO Ninjago można łączyć z innymi elementami serii, co pozwala tworzyć nowe kombinacje. Dzieci będą zachwycone bogatym wyborem, jaki dają dodatkowe figurki oraz bronie. Wygrana bitwa gwarantowana... tylko po której stronie?

LEGO Friends Salon fryzjerski w Heartlake 41391

Salon fryzjerski w Heartlake 41391

LEGO Friends

 • od66,33zł do74,62zł Porównaj ceny w 3 sklepachexpand_more

LEGO Friends Salon fryzjerski w Heartlake to jeden z zestawów w serii, który pozwala wzbogacić świat fantazji dziecka. Polecany szczególnie dla dziewczynek w wieku powyżej 6 lat. Miłośniczki czesania, układania fryzur i innych zabiegów pielęgnacyjnych będą się doskonale bawić wraz z właścicielkami salonu. Pastelowe kolory idealnie wpasowują się całość kolekcji LEGO Friends pozwalając stworzyć całe miasteczko. W salonie fryzjerskim dziecko może być zarówno właścicielem, pracownikiem, jak również klientem a może... osobą kontrolującą czystość? Scenariusz zabawy zależy od wyobraźni uczestników!

 • 6+
 • 235

LEGO Friends Autobus przyjaźni Friends 41395

Autobus przyjaźni 41395

LEGO Friends

~233 Porównaj ceny

Zestaw klocków LEGO Friends Autobus przyjaźni Friends to niezwykle barwna propozycja zarówno dla fanów serii jak i nowych użytkowników. Elementy zawarte w kolekcji dają możliwość zbudowania dwupiętrowego pojazdu do gratka dla każdego dziecka! Dzięki zestawowi można uzupełnić swoją kolekcję z serii LEGO Friends i stworzyć bogaty świat przygód bohaterów. Autobus przyjaźni to jednocześnie mobilny dom i plac zabaw dla ulubionych bohaterów. Polecany dla dzieci w wieku powyżej 8 lat rozwija ich wyobraźnię i zachęca do kontaktów z innymi ucząc właściwych relacji.

 • 8+
 • 778

LEGO Friends Szpital w Heartlake 41394

Szpital w Heartlake 41394

LEGO Friends

 • od209,95zł do245,00zł Porównaj ceny w 4 sklepachexpand_more

Szpital w Heartlake jest już gotowy na przyjęcie pierwszych pacjentów! Nowa placówka pilnie potrzebuje lekarza i kierowcę karetki, zatem dzieci nie będę mogły narzekać na brak zajęć. Do odgrywania roli lekarza zachęca zwłaszcza kompleksowe wyposażenie szpitala. Transport pacjenta ułatwia wózek inwalidzki oraz nosze, a dobrze zaopatrzona sala zabiegowa pozwala go szybko wyleczyć. W zestawie zawarte są postacie Emmy, Ethana oraz dr. Marii. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zabawie wzięły udział pozostałe minilaleczki znane z zestawów LEGO Friends.

 • 6+
 • 379

Cobi WW2 druga wojna światowa Sd.Kfz. 165 Hummel - niemieckie działo 2516

Sd.Kfz. 165 Hummel - niemieckie działo 2516

Cobi WW2 druga wojna światowa

 • od120,13zł do143,59zł Porównaj ceny w 4 sklepachexpand_more

Zestaw klocków Cobi McLaren F1 MP4-22 to zabawka idealna dla chłopców, którzy pasjonują się wyścigami Formuły 1. Możliwość stworzenia własnego bolidu to marzenie niejednego miłośnika motoryzacji! Dzięki zestawowi można poczuć się prawdziwym kierowcą F1! Perfekcyjne odwzorowanie oryginalnego pierwowzoru zachwyca szczegółowością. Długie godziny zabawy na torze wyścigowym - gwarantowane! Szczególnie w komplecie z innymi modelami z serii Cobi przyjaciele mogą stworzyć prawdziwy wyścig i zadecydować, kto będzie najlepszym kierowcą.

LEGO Harry Potter Hogwart 71043

Zamek Hogwart™ 71043

LEGO Harry Potter™

 • od1480,00zł do1535,50zł Porównaj ceny w 2 sklepachexpand_more

Zestaw klocków LEGO Harry Potter Hogwart jest propozycją dla starszych miłośników przygód początkującego czarodzieja. Budynek jest niezwykle bogaty w najdrobniejsze szczegóły zgodne z pierwowzorem. Idealny kształt wież, liczne korytarze, komnaty i lochy zawierające ciekawe zakamarki - zupełnie jak w prawdziwej uczelni! Młodzież powyżej 16 roku życia może stworzyć swój własny Hogwart i rozgrywać w nim nowe przygody wraz ze swoimi ulubionymi bohaterami. To także idealne uzupełnienie całej kolekcji LEGO Harry Potter.

 • 16+
 • 6020

LEGO City Superszybki pociąg osobowy 60197

Pociąg pasażerski 60197

LEGO City

 • od179,00zł do501,29zł Porównaj ceny w 4 sklepachexpand_more

LEGO City Superszybki pociąg osobowy to zestaw klocków pozwalający na stworzenie doskonałego pojazdu szynowego. Można nim się wybrać w dowolne miejsce i mieć pewność, że zawsze pasażer zdąży na czas! Pociąg stanowi idealne uzupełnienie kolekcji LEGO City. Pozwala na stworzenie miasteczka z zachowaniem całej infrastruktury potrzebnej do przemieszczania się po całym obszarze. Dzięki wmontowanemu mechanizmowi sterującymi dziecko poczuje się jak prawdziwy maszynista! Uczestnicy zabawy mogą też być pasażerami, konduktorem lub sprzedawcą przekąsek. Zestaw LEGO City Superszybki pociąg osobowy jest szczególnie polecany dla dzieci w wieku 6 - 12 lat.

 • 6-12
 • 677

LEGO Bugatti Chiron 42083

Bugatti Chiron 42083

LEGO Technic™

~1410 Porównaj ceny

Zestaw LEGO Bugatti Chiron umożliwia stworzenie wyjątkowego pojazdu. Wiele szczegółów zostało odwzorowanych 1:1 zgodnie z oryginałem. Młodzież w wieku 16+ (szczególnie chłopaki!) na długi czas znajdą zajęcie przy składaniu elementów. A potem... dlaczego nie urządzić wyścigu z przyjaciółmi i sprawdzić czyj samochód będzie szybszy? Można też dołączyć pojazd do swojej kolekcji i podziwiać go stojącego na półce. LEGO Bugatti Chiron ma kolory identyczne z prawdziwym modelem. Takie szczegóły jak światła, znaczek a nawet wyposażenie wnętrza są perfekcyjnie dopasowane do stylu oryginału.

 • 16+
 • 3599

LEGO Minecraft Najazd złosadników 21160

Najazd złosadników 21160

LEGO Minecraft™

 • od295,90zł do295,90zł Porównaj ceny w 2 sklepachexpand_more

Zestaw klocków LEGO Minecraft Najazd złosadników to kolejny punkt obowiązkowy dla fanów tej gry. Umożliwia stworzenie osady, którą trzeba obronić przed złowrogim najazdem nieprzyjaciela. Dzięki mobilnym elementom stworzonym z klocków LEGO można tworzyć dowolne kombinacje. Zestaw zapewnia długie godziny grania na najwyższym poziomie. Fani Minecrafta będą zachwyceni możliwością przeniesienia scenerii z komputera do własnego pokoju! Za każdym razem wynik rozgrywki może być inny, równie pasjonujący i zaskakujący przeciwnika...

 • 8+
 • 562

LEGO City Remiza strażacka 60215

Remiza strażacka 60215

LEGO City

 • od215,99zł do249,00zł Porównaj ceny w 4 sklepachexpand_more

W pełni wyposażona remiza strażacka z najnowocześniejszym sprzętem do prowadzenia akcji gaśniczych. Dron zwiadowczy, samochód z wężem strażackim czy skuter wodny – to wszystko może pomóc strażakom poradzić sobie w walce z żywiołem. Przed wyruszeniem na ratunek, warto zamontować zawarte w zestawie sygnały świetlne i dźwiękowe, by szybko dotrzeć na miejsce. Po akcji zaś strażacy, mogą przegrupować się i przygotować na kolejny alarm w dwupiętrowej remizie. Relaks z pewnością umili zabawa z wiernym psem drużyny strażackiej, który również może wspomagać strażaków podczas akcji ratowniczych.

 • 5+
 • 509

LEGO Technic Sterowana wyścigówka kaskaderska 42095

Sterowana wyścigówka kaskaderska 42095

LEGO Technic™

 • od287,99zł do353,85zł Porównaj ceny w 3 sklepachexpand_more

LEGO Technic 42095 Sterowana wyścigówka kaskaderska to zestaw zawierający w pełni zautomatyzowany zdalnie sterowany pojazd na gąsienicach. Do opakowania dołączono pilota oraz arkusz z naklejkami. Auto ma duże koła łańcuchowe, dwa silniczki, odbiornik a pod obudową znajduje się pojemnik na 6 baterii. Mali konstruktorzy świetnie się bawią zarówno budując pojazd jak i mogąc obserwować realistycznie działające mechanizmy. Klocki rozwijają wyobraźnię, zdolności manualne oraz młode talenty inżynierskie. Przeznaczone dla dzieci od 9 roku życia.

 • 9+
 • 324

Jakie klocki wybrać?

Od jakiego wieku można kupić dziecku klocki?

Pierwsze klocki dla dziecka można kupić kiedy dziecko zaczyna chwytać różne zabawki, w zależności od dziecka wydaje się że takim przedziałem jest około 10 miesięcy. Ważne żeby elementy były duże i miękkie, aby dziecko nie przegryzło klocka ani się nim nie zadławiło. Szukajmy dla niemowlaków klocków gumowych, tekturowych czy z gąbki. Zwracajmy uwagę aby klocki były lekkie, żeby nasz maluszek chętnie po nie sięgał, przestawiał, ustawiał. Plastikowe klocki kupujmy nie wcześniej niż dziecko ukończy 12 miesięcy.

Najlepsza zabawka dla dzieci 2-3 lata

Wspaniale w tym wieku sprawdzą się klocki drewniane. Dziecko dzięki klockom nauczy się rozpoznawać figury geometryczne, pozna kolory. Nauczy się podstaw kreatywnego myślenia, zbuduje z klocków pierwsze budowle: wierze, zamki, budynki czy pociągi. Szukajmy klocków bambusowych, ten materiał świetnie się sprawdzi, klocek z tego materiału będzie niesamowicie lekki. Warte uwagi są też klocki konstrukcyjne o kształcie wafli (popularnie nazywane wafle). Można z nich tworzyć konstrukcje trójwymiarowe i płaskie.

Klocki w przedziale wiekowym 3-5 lat

W tej kategorii wiekowej wchodzimy już w strefę dużo bardziej skomplikowanych klocków, składających się z większej ilości elementów. Głównym materiałem klocków dla tej grupy dzieci jest plastik. Klocki z plastiku są łatwe do złożenia i pomagają rozwijać kreatywność. Na uwagę zasługują również klocki magnetyczne które świetnie pobudzają wyobraźnie. Można budować z tych klocków najróżniejsze wzory i kształty. Jedynym ograniczeniem jest ilość posiadanych klocków i wyobraźnia dziecka.